Nedeľa 24. marca

Piatok 29. marca
Piatok utrpenia Pána (Veľký piatok) – slávenie utrpenia a smrti Pána

Sobota 30. marca
Svätá sobota (Biela sobota)

Nedeľa 31. marca
Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania

Viac tu.

Úmysly svätých omší

Nedeľa 24. marca
8.30 h – za † Jozefa a Emíliu Hujsovcov

Utorok 26. marca
16.30 h – za † Jána Kopiara a rodinu Weizerovú

Štvrtok 28. marca
16.30 h – za † Evu Ftáčnikovú a syna Petra

Piatok 29. marca
15.00 h

Sobota 30. marca
16.00 h – za † Františka Kujana a rodičov Kujanovcov a Kopiarovcov

Nedeľa 31. marca
8.30 h – za † rodičov Viliama a Máriu Plušovcov a rodičov z oboch strán

V nedeľu 24. marca sa v našej farnosti bude konať predveľkonočná svätá spoveď, ktorá sa začne o 14.30 h a bude do 15.30 h. Prosím, využite túto príležitosť na dobrú prípravu na slávenie sviatkov Veľkej noci.

Chorých, ktorých nenavštevujem v prvý piatok, budem navštevovať v utorok od 9.00 h. Nahláste ich v sakristii.

V utorok na svätej omši o 16.30 h budem udeľovať sviatosť pomazania chorých starším a chorým.

Vo Štvrtok Pánovej večere si budeme pripomínať ustanovenie sviatosti kňazstva a Oltárnej sviatosti. Svätá omša bude večer o 17.00 h a po nej bude súkromná adorácia do 18.30 h. Kto sa zúčastní na verejnej adorácii Najsvätejšej sviatosti v deň Pánovej večere recitovaním alebo spevom Tantum ergo, môže získať úplné odpustky za obvyklých podmienok (svätá spoveď, sväté prijímanie, modlitba na úmysel Svätého Otca a vylúčenie akejkoľvek záľuby aj v ľahkom hriechu).

V Piatok utrpenia Pána (na Veľký piatok) vás pozývam o 14.00 h na pobožnosť krížovej cesty a o 15.00 h na obrady utrpenia a smrti Pána Ježiša. Po obradoch bude do 19.00 h poklona Oltárnej sviatosti.

Tento deň je dňom pokánia záväzného v celej Cirkvi: zdržiavame sa mäsitého pokrmu a zachovávame prísny pôst. Môžeme sa najesť jedenkrát dosýta a dvakrát dopolosýta. V tento deň môžeme tiež získať úplné odpustky za nábožnú účasť na poklone Krížu pri liturgickom slávení.

Na Svätú sobotu (Bielu sobotu) bude adorácia pri Božom hrobe od 10.00 h do veľkonočnej vigílie, ktorá sa začne o 16.00 h. Opäť možno získať úplné odpustky za obnovenie krstných sľubov. Na túto bohoslužbu si prineste so sebou sviece.

V tento deň o 10.00 h budem pred kostolom požehnávať pokrmy na veľkonočný stôl.

V Nedeľu Pánovho zmŕtvychvstania bude svätá omša v našom kostole o 8.30 h. Po svätej omši bude farská ofera.

Vysielanie svätých omší cez katolícke médiá a na sociálnych sieťach:

Výročná poklona

Celodenná výročná farská poklona Oltárnej sviatosti je 26. apríla.

Výročné slávnosti kostola

Hody sa vo farnosti Malé Leváre slávia v najbližšiu nedeľu k sviatku Nanebovzatia Preblahoslavenej Panny Márie, ktorý sa slávi 15. augusta.

Výročie posviacky kostola si pripomíname 25. októbra.