Cirkev začne týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, má vyše polstoročie

Bratislava 17. januára (TK KBS) Katolícka cirkev začne v pondelok týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý každoročne vrcholí 25. januára, sviatkom obrátenia sv. apoštola Pavla…

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov 2021 pripravila mníšska komunita z Grandchamp. Na základe textu z Jánovho evanjelia 15, 1 – 17 vybrala tému: „Zostaňte v mojej láske a budete prinášať veľa ovocia.“

[celý článok]

Pomôžme zomierajúcim obetovaním korunky Božieho milosrdenstva

Mnohí ľudia v tomto čase zomierajú v nemocnici sami a opustení a často nezmierení s Bohom a duchovne nepripravení. Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup, nás pozýva, aby sme si duchovne adoptovali zomierajúcich na covid-19.

Sadnime si duchovne na diaľku vedľa lôžka neznámeho zomierajúceho človeka a obetujme za neho modlitbu korunky v hodine milosrdenstva, aby sme mu vyprosili milosrdenstvo v okamihu odchodu z tohto sveta.

„Keď sa pri zomierajúcom budú modliť túto korunku, uzmieri sa Boží hnev a nepochopiteľné milosrdenstvo zaplaví dušu.“ (Den. 811)

„Keď sa túto korunku budú modliť pri zomierajúcich, postavím sa medzi otca a zomierajúcu dušu nie ako spravodlivý sudca, ale ako milosrdný spasiteľ.“ (Den. 1541)

K modlitbe korunky Božieho milosrdenstva sa môžeme pripojiť každý deň o 15.00 hod. prostredníctvom vysielania TV LUX, Rádia Lumen alebo Rádia Mária Slovensko.

Ako sa modlí korunka k Božiemu milosrdenstvu.